Заходи

назад вперед

Проект в Sanahunt: високій моді - високі технології

 


Ефективність і конкурентоспроможність бізнесу в сучасних реаліях багато в чому залежать від інформаційних технологій. Не виключенням є і роздрібна торгівля. Багато торгових мереж і великі магазини мають досить непогані обчислювальні системи, на яких, як мінімум, працює якась ERP. І якщо бізнес зростає, то він вимагає розширення і модернізації інформаційних систем. Такий проект недавно був завершений в одному з магазинів Sanahunt Group в Києві.

Історія компанії Sanahunt Group почалася в 1994 році з заснування першого в Україні мультибрендового магазину при співробітництві з 30 відомими іменами в світі моди. Зараз магазини компанії представляють у себе понад 250 брендів на площі понад 7 тис. кв. м. Крім магазину клієнтам компанії пропонуються послуги лаунж-ресторану і ательє. Трохи більше року тому з'явився і інтернет-магазин Sanahunt. Для підтримки високого рівня сервісу і лідируючих позицій в своєму сегменті компанія вкладає ресурси в інноваційні проекти, створюючи платформу для розвитку на кілька років вперед.

Одним з основних викликів для ІТ-департаменту було завдання побудувати в рамках кризового бюджету високодоступних інфраструктуру з надійним сховищем даних. Однак для розуміння суті справи представимо спочатку, які програми використовувалися, і на чому вони працювали.

У компанії функціонує ERP-система на базі 1С, яка забезпечує роботу основних бізнес-процесів - закупівлі, продажу, складський облік і т. п. Наявна інфраструктура базувалася на пулі серверів різного рівня, таких як Supermicro, HP DL380 / 360 G7, HP DL120 G6, Dell PowerEdge 2950. Сервіси були віртуалізувати, але не було кластерів і динамічної міграції ВМ, не було також резервування. Для подальшої підтримки бізнес-процесів, їх безперервності, забезпечення надійності та відмовостійкості ІТ-інфраструктури, резервування сервісів і захисту даних, що існують обчислювальних потужностей не вистачало.

Таким чином, перед компанією стояло завдання підвищити продуктивність сервісів, надійність роботи ERP-системи, поштового сервісу, перенести бібліотеку фотопродукції на більш надійну СГД, а наявну систему зберігання InfoTrend, використовувати для архівів. Потрібно було також збільшити обчислювальні потужності для реалізації нових проектів, розгортання нових сервісів, таких як CRM, IP-телефонія, бізнес-аналітика і ряду інших.

Оскільки в компанії основу старої інфраструктури становили сервери і комутатори НР, було прийнято рішення використовувати для її розширення також обладнання цього виробника, щоб забезпечити бесшовность інтеграції. Фахівці Sanahunt звернулися до київського представництво НР за інформацією, у яких компаній є компетенції по серверного обладнання та СГД НР і по конвергентних мереж. Представництво НР надало список партнерів, і Sanahunt провела серед них тендер. Після аналізу пропозицій і більш ясного розуміння завдань, був проведений другий розширений тендер, в якому брали участь 13 компаній. В результаті тендер виграла компанія Integrity Systems.

Проект розпочався з аналізу потреб бізнесу і зіставлення їх з можливостями ІТ. Системним інтегратором було запропоновано рухатися в наступних напрямках: максимально використовувати наявні сервери, попередньо модернізувавши їх, виконати консолідацію цих серверів на базі єдиної SAN і ізолювати призначену для користувача мережу, консолідувати СГД для можливості побудови кластеру і додати серверні ресурси.

На той момент в обчислювальній системі працювало близько 28 ВМ розгорнутих на 13 фізичних серверах. Проведений аудит засвідчив, що від трьох з них можна відмовитися, а сервери HP G7 модернізувати, зокрема, збільшити в кілька разів обсяг ОЗУ, додати адаптери для підключення до SAN і організувати в відмовостійкий кластер для некритичних завдань. Сервери більш ранніх поколінь і наявні сховище були організовані поза кластера як файлові сховища для некритичних даних і архівів.

                                                             Логічна структура трехузлового кластера

Для критичних завдань було вирішено докупити три нових сервера НР DL380 G9, щоб побудувати ще один трехузловой кластер, основний, і реалізувати можливість міграції ВМ і додатків в разі зупинки одного з кластерів. Їх укомплектували 36 900GB 6G дисками SAS 10K і розгорнули програмно-яка визначається СГД HPE StoreVirtual VSA. Слід зазначити, що для реалізації такої СГД не треба було купувати додаткове обладнання. Просто на кожному сервері була розширена пам'ять і виділені два ядра, які і забезпечували роботу VSA. StoreVirtual VSA дозволяє побудувати двоярусну СГД, в якій SSD використовуються для оперативних даних, а диски SAS - для даних з меншою затребуваністю. Перенесення даних між ярусами зберігання виконується автоматично (авто-багаторівневого).

Поділ на два кластери було продиктовано тим, що між серверами був розрив у два покоління, і поєднувати їх в один кластер було недоцільно хоча б з точки зору балансування навантаження.

Після аналізу було вирішено поставити два комутатора HP 5820 з 24 портами 10 GbE, на базі яких виділити логічні мережі для ISCSI SAN і для серверного трафіку, а призначену для користувача мережу залишити на існуючому обладнанні 1 GbE.

Для надійного електроживлення в серверну був заведений прямий кабель необхідного перетину і встановлені автомати. Все обладнання серверної стійки підключили двома кабелями живлення до різних секціях ДБЖ HP 6300 Вт. Водяна система пожежогасіння була замінена на систему з інертним газом.

В цілому таке рішення дозволило не тільки вкластися у вельми скромний бюджет, а й отримати хорошу масштабованість.

 

                     

                                             Консолідована інфраструктура після реалізації проекту

Тренд минулих років «ІТ — партнер бізнесу» сьогодні ще більше утвердився, стаючи необхідною умовою успішної конкуренції компанії на ринку. Бізнес-користувачі оцінюють рівень департаменту ІТ по своїй задоволеності використовуваними сервісами ІТ, комфорту при вирішенні своїх повсякденних завдань, рівнем комунікацій з ІТ. Реалізований проект дозволив підвищити надійність ІТ-сервісів, прибрати негативний вплив простоїв і повільної роботи систем обліку на бізнес-процеси і вже в цьому році реалізувати необхідні компанії проекти, наприклад такі, як нова облікова система ресторану, нова CRM. У перспективі вбрання рішення дасть можливість забезпечити катастрофостійкість бізнесу за допомогою створення другої серверної площадки, реалізувати проекти з розвитку облікової системи — запуск порталу корпоративного навчання, внутрішнього корпоративного порталу, переглянути існуючі рішення інструментів роздрібної торгівлі та послуг ательє. Простота, надійність, висока продуктивність і низька вартість — такі основні прикметники боку цього рішення.Коментар замовника (Олександр Осенін, ІТ-директор Sanahunt Group)
Даний проект можна назвати показовим, так як в рамках кризового бюджету за один етап вдалося побудувати високодоступних і гнучку ІТ-інфраструктуру, підвищити її рівень зрілості. Рішення зажадало більше часу на планування, ніж зазвичай. Але детальний аналіз і опрацювання дозволили оптимально модернізувати і задіяти вже існуюче обладнання, а також істотно зменшити терміни впровадження. А завдяки програмно-яка визначається СГД HPE StoreVirtual, розгорнутої на трьох серверах, був досягнутий більш високий рівень доступності даних, ніж при використанні класичної двухконтроллерной СГД. І тільки завдяки такому підходу в рамках бюджету вдалося побудувати відмовостійку SAN iSCSI 10 GbE для існуючих і нових серверів.Коментар спеціаліста (В’ячеслав Носуліч, ІТ-консультант, Integrity Systems)

ko.com.ua

Новини

next prev