Заходи

назад вперед

«ТРК Україна» - проект відмовостійкої і високопродуктивної локальної мережі

Передісторія

ЗАТ «Телерадіокомпанія" Україна "» - один з найбільших національних каналів. Його основним акціонером є структура «Систем Кепітал Менеджмент», яка розглядає медіа бізнес як один зі стратегічних напрямків своєї діяльності. За результатами дослідження агентства GfK Ukraine за II квартал 2009 р, телеканал «Україна» вийшов на третє місце в рейтингу загальнонаціональних телеканалів з показниками частки 8,89% і рейтингу 1,26%.

Сьогодні одна з головних цілей компанії полягає у формуванні медіагрупи з головним каналом загального інтересу і поруч тематичних. «Це світова тенденція, відповідь телебачення на розвиток технологій, - вважає Вальдемар Дзікі, генеральний директор «ТРК Україна». - У майбутньому ринок складатиметься не з каналів, а з медіагруп, що мають у своїй структурі не тільки загальнонаціональні, а й тематичні, нішеві канали.

В рамках нової стратегії компанія переносить свій центр з Донецька до Києва. Новий київський офіс «ТРК Україна» загальною площею 6600 кв. м. вже протягом року будується в бізнес-центрі «Ритм». Тут будуть знаходитися адміністрація та виробничі приміщення для технічних і творчих служб телеканалів.

Інтегратор і рішення

До будівництва нового офісу компанія підійшла з усією серйозністю. Так, за словами Філіпа Петренко, ІТ-директора «ТРК Україна», було вирішено створити мережеву інфраструктуру, що характеризується високими показниками відмовостійкості. В оголошеному конкурсі взяли участь більше десяти інтеграторів з 5-6 варіантами побудови корпоративної мережі - в пропозиціях варіювалися ступінь відмовостійкості та масштабованості рішення, а також ціна. Щоб підібрати найбільш відповідне рішення, в компанії вирішили виділити ті критерії, яким повинна задовольняти мережу, і поставити кожному з них у відповідність пріоритет. На перше місце за важливістю вийшла надійність, за нею - масштабованість, продуктивність, ефективність, підтримка, керованість, і на останньому місці - вартість. «Ціна питання нас цікавила в останню чергу», - вказує Філіп.

У результаті найбільшу кількість балів отримала пропозиція від Integrity Systems, в якому застосовувалося мережеве обладнання виробництва HP ProCurve Networking. Користуючись прийнятої в ТВ термінологією, його «рейтинг» склав 81,5 бала. За оцінками наступний за ним бренд отримав 72 бали.

«Важливим чинником при виборі стали умови гарантійного обслуговування, пропонованого виробниками мережевих рішень. Пропозиція від HP ProCurve Networking включало в себе довічну гарантію на обладнання (протягом усього терміну володіння продуктом) і безкоштовне оновлення програмного забезпечення обладнання. Наша компанія планує досягти значної економії на вартості володіння за рахунок зниження експлуатаційних витрат і витрат на технічну підтримку» - зазначає Філіп Петренко.

Реалізація рішення

Проект реалізовувався в кінці весни - початку літа. На складання технічного завдання у фахівців «ТРК Україна» пішов тиждень. При цьому вони зверталися до світового досвіду застосування продуктів HP ProCurve Networking - наприклад, ними був проаналізований схожий проект, що мав місце у французькій Canal + Group. Порядку 14 днів зайняло проектування рішення, за 45 була здійснена поставка обладнання компанією HP. Нарешті, безпосередньо роботи вимагали лише 3 дні.

Саме рішення було розбите на обладнання для ядра мережі, рівня розподілу та рівня доступу. Як ядро мережі було обрано два шасі HP ProCurve Switch 5400zl з модулями для підключення 10/100 / 1000Base-T і 10GBASE-CX4, виконаними на основі нової розробки фахівців НР процесора ProVision ASIC.

Для рівня розподілу були обрані комутатори серії HP ProCurve Switch +3500 які служать сполучною ланкою між серверами і ядром мережі. Така схема дозволяє забезпечити високий рівень доступності серверів, оскільки кожен сервер підключений двома каналами до різних комутаторів і навантаження між ними балансується.

Як комутатори рівня доступу використовувалися комутатори серії HP ProCurve Switch +2610 для підключення користувачів і гігабітні комутатори серії HP ProCurve Switch 2848 для технічних цілей.

Для забезпечення необхідного рівня відмовостійкості всі лінки між комутаторами були продубльовані, а також були закуплені резервні блоки живлення і зіп комплект.

Резюме

Реалізація даного проекту дозволяє Замовнику отримати високопродуктивну, надійну і захищену мережеву інфраструктуру, крім того, просту в експлуатації й обслуговуванні. Хочеться відзначити високий рівень спеціалістів Замовника. На всіх етапах проекту, починаючи від розробки концепції та технічного завдання і до введення системи в промислову експлуатацію, всі фахівці Замовника, задіяні в проекті, проявили себе як знаючі, а головне, як вміючі професіонали. І, природно, проект би не відбувся без команди Партнера, завдяки якій він став тим, чим він є, пройшовши стадії від вибору різних варіантів, тестування устаткування до впровадження і запуску.

Олександр Суворов  (HP Україна)

В результаті реалізації проекту компанія отримала мережеву інфраструктуру, яка відповідає всім поставленим вимогам по відмовостійкості. Більш того, модульна архітектура дозволить організації в майбутньому без великих витрат розширювати систему, що з урахуванням планів розвитку компанії вельми актуально.

Пилип Петренко (ТРК Україна)

Новини

next prev